Identyfikacja wizualna (ang. corporate identity) to kluczowe narzędzie w procesie kreowania pozytywnego wizerunku konkretnej marki lub firmy w sieci. Składają się na nią kreatywne metody oraz symbole, które są tworzone po to, aby wyraźnie zwiększyła się jej rozpoznawalność na tle konkurencji. Do ich grona należy między innymi naming, czyli wymyślenie dla działalności gospodarczej nazwy, która niemal od razu zwróci uwagę potencjalnego interesanta. Nie można pominąć także istotnej roli, jaką w strategii promocyjnej każdej firmy odgrywa komunikacja wizualna. Obraz z nią związany dociera do odbiorcy za pośrednictwem strony internetowej lub pojawia się w czasie trwania reklamy telewizyjnej. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby dobrze się kojarzył, wywołując wyłącznie pozytywne emocje.

Identyfikacja wizualna firmy

Czy samodzielne opracowanie skutecznej strategii promocyjnej firmy oraz wszystkich jej elementów jest prostym zadaniem? Bez wątpienia nie. Często zdarza się, że wstępnie przygotowana strategia nie odpowiada charakterowi marki, grupie docelowej, nie obejmuje właściwych kanałów komunikacji. W takiej sytuacji wyjściem często jest wynajęcie profesjonalnej agencji marketingowej, co gwarantuje, że tym razem identyfikacja wizualna firmy oraz zbudowana na jej podstawie strategia marketingowa okaże się skuteczna.

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, warto na wstępie postawić sobie pytanie: co zrobić, by zyskać jak największą liczbę stałych klientów? Myśl, by identyfikacja wizualna marki wywoływała pozytywne skojarzenia i zachęcała do zapoznania się z usługami oraz produktami to strzał w dziesiątkę, jednak wszystkie podejmowane przez nas działania powinny bowiem zmierzać do zbudowania jak najbardziej pozytywnego wizerunku marki. Oprócz tego skuteczna identyfikacja wizualna możliwa jest dzięki takim elementom jak między innymi kreatywnie brzmiąca nazwa, logo obrazujące wyraźny zakres oferowanych usług/produktów czy związana z nim kolorystyka.

Identyfikacja wizualna – oferta

Masz własną firmę, ale nie wiesz, jak odpowiednio zadbać o marketingowy aspekt Twojego przedsięwzięcia? Nie martw się! Specjaliści firmy Raczyńska Design rozwiążą z pewnością Twój problem. Naszym klientom z Poznania i nie tylko przedstawiamy ofertę obejmującą zarówno tradycyjne usługi marketingowe, jak i te gwarantujące promocję medialną najwyższej jakości. Zależnie od indywidualnych preferencji zareklamujemy Twoją działalność na witrynie w sklepie lub na bilbordzie. Na życzenie wykonamy również unikalną prezentację multimedialną na temat dziedziny, w której jesteś specjalistą. Poza tym, z przyjemnością wydrukujemy wizytówki i ulotki promujące to, czym się zajmujesz.

Zobacz także: branding firmy, logotypy projektowanie, ie-marketing

Kontakt

Nasz adres

ul. Włodarska 15/2
61-625 Poznań

Kontakt online

daria@raczynska.com