Masz własny biznes? Chcesz sprzedawać produkty lub usługi? Aby się to udało, konieczna jest reklama i zbudowanie marki. Wydawać by się mogło, że najważniejsza jest oferta. Jednak firma nie może przynosić zysków i rozwijać się bez znaków rozpoznawczych. Jednym z nich jest logo firmy, którego projektowanie jest ważne, ale niełatwe. Żeby spełniało swoje zadania jak najlepiej, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów. Nie każdy przedsiębiorca musi wiedzieć, jak to zrobić, tracąc na to czas czy energię. Projektowanie logo możesz zlecić naszej firmie w  Poznaniu. Nasza wiedza i umiejętności pomogły już wielu firmom wizualnie wypromować markę.

Jak wygląda skuteczne projektowanie logo dla firm?

Przed założeniem działalności należy zaplanować strategię, przygotować odpowiednie materiały i solidny biznesplan. Również projektowanie logo firmy wymaga przemyślenia i stworzenia projektu. Przed przystąpieniem do działania trzeba zaplanować:

  • grupę odbiorców, do której chcemy trafić;
  • pożądany efekt;
  • najważniejsze cechy firmy;
  • strategię marketingową.

Dopiero kiedy mamy to wszystko jasno określone, można zastanawiać się nad kształtem i kolorystyką. Wiedząc, jakich efektów się spodziewamy, łatwiej zacząć projektowanie logo firmy. Wówczas stworzona na początku grafika pozostaje z marką na wiele lat.

Logo i logotypPoznań

Nie każdy wie, jaka jest różnica między tymi pojęciami, choć zakładając firmę, warto taką wiedzę nabyć. Z doświadczenia wiemy, że ludzie najszybciej rozpoznają grafikę. Projektowanie logo dla firm jest zatem istotną usługą. Dzięki naszym projektom wielu przedsiębiorców w Poznaniu, i nie tylko, stało się rozpoznawalnych. Marka kojarzona z estetycznym, przyciągającym wzrok logo ma zwiększoną szansę powodzenia. Ale czym to logo jest? To nic innego, jak symbol graficzny opatrzony nazwą firmy zapisaną ozdobną czcionką. Tę drugą część nazywamy logotypem. Tworzenie logotypu to ważna sprawa, bo Klienci kojarzą ze sobą brzmienie nazwy z jej wyglądem. Słysząc ją, widzą w głowie obraz, a widząc kontur – słyszą nazwę. To zwiększa rozpoznawalność.

Najlepsze logotypy w Poznaniu

Logotypy i projektowanie to dla nas dobrze znane słowa, które z pasją wcielamy w życie. W porozumieniu z klientem tworzymy estetyczną grafikę. Staramy się, aby już na początkowym etapie był zadowolony z efektu. Dzięki temu marka może być kojarzona z jedną grafiką. Logotyp stworzony przez nasz wykwalifikowany zespół w Poznaniu to gwarancja tożsamości marki na wysokim poziomie. Przedsiębiorcy pozostaje tylko udowodnienie jakości usług i towarów, aby osiągnąć sukces. 

Zobacz także: kompleksowa obsługa kampanii reklamowych, branding design, projektowanie i tworzenie stron internetowych

Kontakt

Nasz adres

ul. Włodarska 15/2
61-625 Poznań

Kontakt online

daria@raczynska.com